Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Vėsinimas ir rekuperacija

Vėsinimas ir rekuperacija

Bypass funkcija

 

Vasara lepina karščiais, tad nenuostabu, jog dažnai klausiate, ar rekuperatorius vėsina orą.

 

Atsakome: ne, rekuperatorius neturi kondicionavimo funkcijos ir nėra skirtas šaldyti. Visgi, kokybiški rekuperatoriai turi BY-PASS funkciją.

 

Kas tai yra? Kalbant bendrai, rekuperatoriuje oro srautai keliauja dviem būdais: per šilumokaitį arba jį aplenkdami. Bypass funkcija būtent ir suteikia galimybę pasirinkti oro srautų kelią aplenkiant šilumokaitį.

 

Kaip tai veikia? Bypass funkcija reiškia, jog rekuperatorius pagal nustatytas temperatūrų reikšmes automatiškai uždaro viduje esantį šilumokaitį ir atidaro oro apėjimo kanalą, dar kitaip vadinamą oro apvedimo sklende. Tokiu būdu yra sustabdomas šilto oro tiekimas į patalpas, kai to nereikia, o visas patalpų oras pašalinamas į lauką.

 

Iliustracijoje galite vizualiai pamatyti, kaip veikia bypass oro sklendės: 

 

 

 


Dažniausiai Bypass funkcija naudojama vasaros naktimis, kai per dieną būstas įkaista, o vakare oras pravėsta. Lauke orui tapus vėsesniam nei viduje, rekuperatorius automatiškai į vidų ima tiekti gaivų, prafiltruotą lauko temperatūros orą. Išmanu ir komfortiška.

 

Rekuperacija ir kondicionerius

 

Planuodami būsto įrengimą klientai neretai domisi ir tuo, ar įmanoma sumontuoti rekuperacinę vėdinimo sistemą drauge su kondicionavimu.

 

Toks variantas yra įmanomas, tačiau turi nemažai trūkumų. Pirmiausia, tokios sistemos sąmata ženkliai išauga. Kad vėdinimo kartu su kondicionavimu sistema veiktų optimaliai, reikalingi izoliuoti ortakiai. Taip pat tokiu atveju reikalingi storesni vamzdžiai, kadangi standartiniai 75 mm skersmens ortakiai nepraleidžia pakankamai oro, tad nėra pakankami. Didesnio diametro vamzdžiai automatiškai užima daugiau vietos, o tai aktualu taupant lubų aukštį būste.

Įvertinus visus niuansus, racionaliausias sprendimas yra įsirengti atskirą sieninį oro kondicionierių.

 

Gaivių naktų po tropinių dienų!