Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Vėdinimo sistema apdailos kūrėjų akimis

Vėdinimo sistema būsto apdailos kūrėjų akimis

Pokalbis su "Full house masters

 

Prie rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimo prisideda daug savo srities profesionalų: projektuotojai, montuotojai, vidaus apdailos kūrėjai, interjero dizaineriai ir, žinoma, patys būsimųjų namų gyventojai. Smalsu į procesą pažvelgti iš įvairių pozicijų. Šį kartą kelis klausimus apie vėdinimo sistemos subtilybes kuriant būsto apdailą uždavėme vidaus apdailos, statybų ir interjero kūrimo profesionalų komandos "Full house masters" atstovui Tomui. Mums buvo labai įdomu - tikimės, patiks ir Jums!

 

"Full house masters" nuotrauka

 

1. Kaip manote, rekuperacinė vėdinimo sistema naujame būste – būtina ar svarstytina? Ar pasitaiko, kad klientai dvejotų dėl reikalingumo?

 

Rekuperacinė vėdinimo sistema vienareikšmiškai – būtina. Klientai dėl jos dar gana dažnai dvejoja. Retas, kuris ateina su išankstiniu įsitikinimu, kad jam rekuperacinės sistemos tikrai reikės.

 

2. Kokias tendencijas pastebite klientams besirenkant vėdinimo difuzorius? Ar šiai detalei teikiama reikšmė, o gal kaip tik turite įtiktini klientus rinktis kažką estetiškesnio nei tarkim klasikinės skardinės lėkštutės?

 

Praktiškai visi mūsų klientai linkę rinktis estetiškiausią variantą - priglaistomus, plyšinius difuzorius, bet galutinį pasirinkimą dažniausiai nulemia kaina. Kartais ieškome vidurio ir deriname skirtingus difuzorių variantus - pagrindinėms patalpoms estetiškus priglaistomus, o tokioms patalpoms kaip katilinė, drabužinė, ir pan. renkamės įprastas skardines lėkštutes. 

 

3. Kokius vėdinimo difuzorius mėgstate patys? Ar teikiate prioritetą priglaistomiems difuzoriams, susiliejantiems su lubomis ir kuriantiems vientisumą interjere?

 

Estetika mums be galo svarbi, tad priglaistomi difuzoriai mūsų favoritai. :) 

 

4. Kaip manote, ar svarbu vėdinimo aksesuarus derinti su kitomis interjero detalėmis, jų išdėstymu, spalva ir pan.?

 

Labai svarbu! Dažniausiai difuzorius deriname su apšvietimo išdėstymu ir šviestuvų dizainu. 

 

"Full house masters" nuotrauka

 

5. Ar siektina ir ar visad įmanoma interjere subtiliai paslėpti tokius nemažus buities prietaisus kaip katilas, rekuperatorius (spintose, spintelėse, virš lubų ir panašiai)? 

 

Slėpti ar neslėpti šiuos buities prietaisus priklauso nuo būsto išplanavimo, dydžio. Jei būstas neturi pagalbinių patalpų, tuomet katilą ar rekuperatorių neišvengiamai slepiame spintose, lubose ir pan. O kai būste yra pagalbinės patalpos, mes visada esame už atvirą ir prieinamą montavimą ir patogų šių prietaisų aptarnavimą. Be to, visuomet reikia įsivertinti, kad gražus prietaisų paslėpimas taip pat reikalauja papildomų išlaidų. 

 

6. Ar pasitaiko klientų prašymų padėti išspręsti situacijas, kai laiku nepasirūpinta darbais kaip pavyzdžiui ortakių išvedžiojimu, difuzorių sumontavimu? Ar tai lengvai ir "švariai" išsprendžiami reikalai?

 

Konkrečiai su tokia situacija susidurti neteko. Bet bendrai viskas priklauso nuo individualios problemos ir kuriame apdailos etape ji sprendžiama. Jei apdailos darbai dar nepradėti, išvedžioti ortakius nekyla jokių problemų. Su difuzorių montavimu problemų kiek mažiau, nes visuomet galima pasirinkti įprastus, virštinkinius variantus. Bet jei klientas sugalvoja, kad vis tik norės priglaistomų difuzorių, o dažymo darbai jau vyksta, daryti pakeitimus gali būti ir sudėtinga, ir brangu. 

 

7. Kiek Jums, kaip namų kūrėjams profesionalams, svarbu patogumas reikalingus įrankius, medžiagas, detales įsigyti vienoje vietoje iš karto? Ar tai aktualu, o gal darbus planuojate itin kruopščiai, iš patirties jau įskaičiuodami ir laiko rezervą?

 

Savo darbus planuojame labai kruopščiai, todėl operatyvumas ir laiko optimizavimas mums itin svarbus. Jei projektui reikalingas medžiagas galime rasti vienoje vietoje, labai tai vertiname.

 

8. Kokie 3 dalykai Jūsų nuomone svarbiausi kuriant naujus namus? Gal turite patarimų?

 

Jaukumas, patogumas ir praktiškumas. O naujakuriams turime tris patarimus: 

1. Visus darbus planuokite. Ir kuo anksčiau tą pradėsite daryti, tuo geresnį rezultatą gausite.

2. Projekto trukmę ir biudžetą vertinkite realistiškai, o ne optimistiškai. 

3. Kurdami namus venkite klausyti dėdės, tetos ar kaimyno patarimų, nes visų nuomonės bus skirtingos ir visų pagrįstos, bet NAMUS kuriate SAU ir APIE SAVE. :)