Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Patarimai

1) KOKĮ GARTRAUKĮ PASIRINKTI?

Įsirenginėjate naujus namus su rekuperacine vėdinimo sistema? Tuomet tai informacija aktuali jums!

Pradėkime nuo trumpos apžvalgos. Galimi trys gartraukių tipai:

1) ištraukiantysis į lauką;

2) ištraukiantysis į rekuperatorių;

3) recirkuliacinis su anglies filtru.

 

Pirmi du gartraukių tipai turi kelis trūkumus.

〽️ Pirma, sutrikdo vėdinimo pusiausvyrą, nes ištraukiamas oro kiekis yra didesnis nei to reikia higieniškai oro apytakai.

〽️ Taip pat neįrengus specialių oro pritekėjimo angų sandariuose namuose, tokie gartraukiai vakuumuoja patalpas ir gali sutrikdyti šildymo katilo veikimą ar traukti į patalpas dūmus ar dujas.

〽️ Ištraukiantysis į rekuperatorių gartraukis turi ir dar vieną trūkumą – ilgainiui gali užsiteršti tokio rekuperatoriaus dalys, pavyzdžiui, variklių sparnuotės, ir atsirasti nepageidaujamos vibracijos ar garsai.

 

Taigi, geriausias pasirinkimas namams, kuriuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, yra recirkuliacinis gartraukis su anglies filtru. Toks gartraukis išvalo orą nuo riebalų dalelių, o vėdinimo sistema šalina užterštą orą su nemaloniais kvapais, kad šie nesklistų po namus.

 

 

 

2) KAIP DAŽNAI KEIČIAMI REKUPERATORIAUS FILTRAI?
 
1️⃣ Sulaukus prietaiso įspėjimo - užsidegus indikacinei lemputei.
 
2️⃣ Užsikimšus filtrams ir prietaisui veikiant nepilnu efektyvumu.
 
 
Įprastai rekuperatoriaus filtrai keičiami maždaug kas pusmetį, tačiau dažnumas priklauso ir nuo išorės veiksnių. Pavyzdžiui, gyvenant šalia žvyrkelio arba kitaip užterštoje vietovėje tai gali tekti daryti ir dažniau.
Akivaizdu - filtrus keičiant laiku galima sumažinti įkvepiamų kietųjų dalelių kiekį, o tai žingsnis geresnės gyvenimo kokybės link!