Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Lanksti ar skardinė ortakių sistema?

Rekuperacinė vėdinimo sistema gali būti projektuojama su lanksčiais arba cinkuotos skardos ortakiais. Tad kuriuos pasirinkti įsirenginėjant vėdinimo sistemą namuose?

 

     

 

Lanksčios sistemos privalumai

Daugiausia dirbame su lanksčių ortakių sistema, šios privalumus išmanome geriausiai, tad juos ir apžvelkime.

 

  • 1. Lanksti sistema užima mažiau vietos, taip bent dalimi taupomas patalpos lubų aukštis. Įprastai lankstaus ortakio diametras yra 75 mm (vidinis skersmuo 63 mm), tuo tarpu cinkuotų ortakių mažiausias diametras dažniausiai yra 125 mm.

 

  • 2. Lanksčia sistema lengviau apeiti nestandartines būsto vietas, kaip pavyzdžiui, įvairius išsikišimus, monolitinius žiedus ir pan. Lenkiant ortakį neatsiranda įsitempimų ar plyšimų.

 

  • 3. Paprastas ir greitas montavimas, nereikalaujantis specialių įrankių – pats ortakis patogiai lenkiamas, o pagalbinės montavimo medžiagos nesudėtingai jungiasi viena su kita, nenaudojant papildomų įrankių.

 

  • 4. Lanksti ortakių sistema lemia plačias montavimo galimybes, kadangi sistemą galima montuoti palubėje, sienoje, perdangoje, o taip pat atsiranda daugiau galimybių montuoti sienines groteles.

 

  • 5. Patogus transportavimas, nes lankstus ortakis susukamas ritėmis. Ortakio ritės susuktos po 50 m. Jei planuojate atsiimti savo transportu, įvertinkite automobilio dydį – vienos ritės matmenys yra 1.20 m x 1.20 m.

 

  • 6. Lanksčių ortakių sistema yra sandari, ilgaamžė, geros akustinės, aerodinaminės savybės.

 

  • 7. Ortakis iš vidaus dengtas sidabro, magnio ir kitais priedais, dėl ko ribojamas bakterijų ir grybelių dauginimasis. Būdamas antibakterinis, antigrybelinis, antistatinis, lankstus ortakis turi Higienos instituto sertifikatą. Be to, yra dvisluoksnis, lygiu vidiniu paviršiumi, o lenkiant nesusidaro aštrūs kampai, todėl nesikaupia nepageidaujami nešvarumai.

 

     

 

Kada geriau skardiniai ortakiai?

Standartiniams gyvenamiesiems namams iki 200 kvm. lanksčios ortakių sistemos našumas yra visiškai pakankamas. Svarbu teisingai sudėlioti oro kiekiai. Vis dėlto, komerciniai ar didelio ploto objektai įprastai projektuojami su skardinių ortakių sistema. Galimas ir mišrios sistemos projektavimas, kai magistraliniai vamzdžiai – skardiniai, o likusieji – lankstūs.

 

 

Atsiųskite savo būsto planą – pateiksime individualų lanksčios vėdinimo sistemos pasiūlymą Jums!